GALERİ

YENİÇERİ AHMET AĞA KONAĞI

YENİÇERİ AHMET AĞA KONAĞI FOTOĞRAFLAR

YENİÇERİ AHMET AĞA KONAĞI ODALAR

YENİÇERİ AHMET AĞA KONAĞI KAHVALTI

TARİHİ YAŞAYIN

11 Odalı olarak hizmet veren konağın 6 odasının içerisinde duş ve wc mevcuttur. Üst katta yer alan 4 odası, müze olarak ayrılmış olup, aslına uygun biçimde dolap içerisinde duş ve lavabo yer almakta, oda dışında da 2 adet wc odaların ortak kullanım alanıdır.

İnşasından bugüne aslına uygun olarak restorasyon geçiren yapı, adeta bir müze içerisinde yaşama tecrübesini siz misafirlerimize yaşatmayı bekliyor. Yöresel kahvaltısı, temiz havası ve zengin kültürel mirası ile bölgenin ve konağın içerisindeki döneminin orijinal eşyaları ile sizlere yaşatacağı tarihi yolculuğa hazır olun. Türkiye ve dünyada benzerleri az görülen Müze konseptli otelimiz, yine bir asrı aşkın Turizm işi ile uğraşan Ailemizin 8.kuşak deneyimli temsilcileri ve sahibi olduğu Pera Center Hotel tarafından işletilmektedir.

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı

ÖDÜLLÜ TASARIM

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı,
2020 Antalya Kepez Belediyesi TURGUT CANSEVER Uluslararası Mimarlık Ödülleri’nde Mimarımız ŞAKİR KÖSE ile “TURGUT CANSEVER YEREL ÖDÜLÜ”nü aldı. Bu gurur hepimizin.

GEÇMİŞE YOLCULUK

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı’nda
geçmişe yolculuk yapacaksınız. Tarihi ve dokusu ile Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı’nın iç tasarımı sizi geçmişe ve yaşanmışlıklara götürecek.

EŞSiZ DOĞA İLE İÇİÇE

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı’nın
bulunduğu yerde esşiz doğa manzarası ve doğanın tertemiz havasını içinize çektiğinizde kendinizi yeniden doğmuş hissedeceksiniz.