Antalya İbradı Oteller

Antalya İbradı Oteller

Tatil yapıp konaklamak için keşfedilecek yeni bir yer arıyorsanız, İbradı ve Antalya İbradı oteller tam size göre. İster bir gece ister 1 hafta konaklamayı planlayın, İbradı çevresi her çeşit ihtiyaca cevap verecek otellerle dolu. İbradı otellerini ararken online olarak araştırma yapabilir veya harita kullanabilirsiniz. Turistik haritalar tüm İbradı otellerini, bölgeye ve semte göre gösterdiği için görülmesi gerekli olan yerlere ne kadar yakın olduğunuzu görebilir ve aramanızı bu biçimde daraltabilirsiniz.

İbradı Nasıl Bir Yer?

İbradı’nın kendisi bir yayladır. Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın İbradı’yı yazlık konaklama yeri olarak kullanmış olduğu söylenir. Denizden yüksekliği 950 metre olan İbradı’de yaz mevsiminde ortalama sıcaklık gündüz 30 derece gece ise 10°C’dir. Nem ise yok denecek kadar az olduğu için insan vücudunda terleme olmaz.

Yöre halkından genellikle hayvancılıktan geçimini temin ederler. Bunun dışında çok sayıda kişi, 1200-1500 metre yüksekliğindeki ardıç, sedir ve çam ormanlarıyla kaplı olan Söbüce, Elmaağacı,  Sütleğen, Sülek yaylalarına çıkmaktadır. Buraların doğa güzelliğinin beraberinde serin havası ve soğuk kaynak suları ile insanların ilgisini çekmektedir. Çadırlı olarak kamp yapabilmek için ideal yerler, İbradı – Beyşehir yolu üstündeki yaylalardır. En iyi İbradı Antalya butik otel fırsatlarını burada yakalayabilirsiniz.

Nüfus

İlçenin nüfusu 2000 genel nüfus sayımına göre yaklaşık 11000’dir. Nüfusun yaklaşık 7000’i ilçe merkezinde, yaklaşık 4000’i ise kasaba ve köylerde yaşamaktadır.

Ekonomi

İlçenin dağlık bir bölgede bulunuşu hayvancılık faaliyetlerini geliştirmiştir. En çok beslenen hayvan kıl keçisidir. Tarımsal faaliyetlerde pazara dönük bir üretim yapılmamaktadır. Tahıl ve meyvecilik belli başlı yer tutmaktadır. Yüksek kesimlerdeki ormanlardan kesim ve dikim işçiliği yapılmaktadır.

İbradı Seyahatinde Kalınacak En İyi Yerler Nereleri?

İbradı bölgesindeki en iyi otel:

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı Müze Hotel
https://www.instagram.com/ormanazev/

  • konaklama • kahvaltı • ücretsiz  wifi

İbradı Seyahati için En İyi Dönem Ne Zaman?

  • En sıcak aylar: Temmuz, Ağustos, Haziran, Eylül (ortalama 20°C)
  • En soğuk aylar: Ocak, Şubat, Mart ve Aralık (ortalama 2°C)
  • En yağışlı aylar: Mayıs, Aralık, Ocak ve Kasım (ortalama 46 inç yağmur)

En iyi Antalya İbradı otel fırsatlarını en uygun fiyat garantimizle bulacaksınız.

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı

ÖDÜLLÜ TASARIM

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı,
2020 Antalya Kepez Belediyesi TURGUT CANSEVER Uluslararası Mimarlık Ödülleri’nde Mimarımız ŞAKİR KÖSE ile “TURGUT CANSEVER YEREL ÖDÜLÜ”nü aldı. Bu gurur hepimizin.

GEÇMİŞE YOLCULUK

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı’nda
geçmişe yolculuk yapacaksınız. Tarihi ve dokusu ile Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı’nın iç tasarımı sizi geçmişe ve yaşanmışlıklara götürecek.

EŞSiZ DOĞA İLE İÇİÇE

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı’nın
bulunduğu yerde esşiz doğa manzarası ve doğanın tertemiz havasını içinize çektiğinizde kendinizi yeniden doğmuş hissedeceksiniz.